İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Gaziantep Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

KURUMUMUZDA BAYRAMLAŞMA PROĞRAMI 17 Ağustos 2018
foto
Kurban Bayramının yaklaşması münasebeti ile 17.08.2018 Cuma günü İl Müdürlük binamızda bayramlaşma programı düzenlenmiştir. İl Müdürümüz Sn. Bekir ŞEN, çalışan tüm personele aileleri ile birlikte mutlu bir bayram geçirmeleri dileğinde bulunarak personel ile teker teker bayramlaştı.
[Devamı]
17 AĞUSTOS 1999 MARMARA DEPREMİNİN YILDÖNÜMÜ DOLAYISI İLE İNTİKAL TATBİKATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ 17 Ağustos 2018
foto
İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın 14.08.2018 tarihli ve 123626 Sayılı yazısına istinaden 16.08.2018 tarihinde saat 22:00’da oluşturulan senaryo kapsamında AADYM Şubesi Arama Kurtarma Ekibi, Planlama ve Zarar Azaltma Şubesi, İyileştirme Şubesi olmak üzere toplanma 8 personel ve İl Müdürümüz Sn. Bekir Şen’in de katılımları ile ilimiz birinci derece deprem bölgesi olan Nurdağı İlçesi Sakçagözü Mahallesine intikal tatbikatı gerçekleştirilerek durum değerlendirilmesi yapılmıştır.
[Devamı]
ŞEHİTKAMİL KAYMAKAMINDAN KURUMUMUZA ZİYARET 16 Ağustos 2018
foto
Şehitkamil Kaymakamımız Sn. Ali DURSUN 16.08.2018 tarihinde kurumumuza nezaket ziyaretinde bulunarak İl Müdürümüz Sn. Bekir ŞEN’e görevlerinde başarılar diledi.
[Devamı]
AFETE MARUZ BÖLGELERİN SAYISALLAŞTIRILMASI 06 Ağustos 2018
foto
Son yıllara kadar alınan afete maruz bölge kararlarına esas olan sınırlar kadastro verileri kullanılmadan, koordinat alınmadan ve kroki üzerine ölçeksiz çizilmiş sınırlardan oluştuğundan, bürokratik işlemleri hızlandırmak, bu konuda oluşan hukuki problemlerin çözülmesine esas olması ve valilik, belediyeler ve tapu işlemlerinde kolaylıklar sağlaması ve ileriye dönük işlemlere yönelik sorgu yapılmasına müsaade edeceğinden hızlı karar alınmasının sağlanması ve Başkanlığımızda yürütülen projelere altlık olarak kullanılacak olması sebebi ile daha önce koordinatsız kroki halinde olan afete maruz bölge sınırlarının sayısallaştırılması planlanmaktadır.
[Devamı]
AFET VE ACİL DURUM YÖNETİMİ BAŞKANLIĞI AFET RİSK ANALİZ SİSTEMİ (ARAS) PROJESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI  30 Temmuz 2018
foto
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca Afet Risk Analiz Sistemi (ARAS) Projesi yürütülmektedir. Bütünleşik afet tehlike haritalarının hazırlanması işine paralel yürütülen bu çalışmada amaç; tehlikelerin belirlenmesinden sonra istatistiki analizler, afetsellik indeksleri kullanarak risk değerlendirmesi yapmaktır. Proje kapsamında, Başkanlığımız Planlama ve Zarar Azaltma Dairesi personellerince; 27.07.2018 (Perşembe) tarih ve 10:00-12:00 saatlerinde İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüz toplantı salonunda Gaziantep, Kahramanmaraş, Adıyaman, Kilis ve Şanlıurfa İllerinden katılım sağlayan teknik personellere ARAS sistemi için bilgilendirme toplantısı yapılmıştır.
[Devamı]
VALİ YARDIMCIMIZDAN KURUMUMUZA ZİYARET 25 Temmuz 2018
foto
25.07.2018 tarihinde Vali Yardımcımız Sayın Turgay ERGİN, İl Müdürümüz Sayın Bekir ŞEN’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak başarılar diledi.
[Devamı]
SARIKAYA MAHALLESİNDE YAPIMI DEVAM EDEN AFET KONUTLARINDA İNCELEME 20 Temmuz 2018
foto
İlimiz Şahinbey İlçesi Sarıkaya Mahallesinde muhtemel kaya düşmesi afeti riskine karşı nakline karar verilen 28 hak sahibine ait olan 28 konut, 27 ahır ve 1 iş yeri için yeni yerleşim yerinde E.Y.Y. (Evini Yapana Yardım) metoduyla yapımı devam eden afet konutlarının inşaat çalışmalarını Gaziantep İl AFAD Müdürü Sn. Bekir ŞEN, Valiliğimiz (İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü) teknik personelleri eşliğinde 20.07.2018 tarihinde yerinde incelemede bulundu.
[Devamı]
KURUMUMUZDA TANIŞMA TOPLANTISI 11 Temmuz 2018
foto
Gaziantep İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü görevine atanan İl Müdürümüz Sn. Bekir ŞEN kurum personeli ile tanışma toplantısında bir araya geldi. Toplantıda kurum personeli ile teker teker tanışan İl Müdürümüz Sn. Bekir ŞEN bundan sonraki süreçte tüm personele ayrı ayrı başarı dileklerinde bulundu.
[Devamı]
İLİMİZDE YAPILACAK OLAN GAZİANTEP AFAD İL HİZMET BİNASINA AİT ARAZİDE İNCELEMELERDE BULUNDU 26 Haziran 2018
foto
İlimizde yapılacak olan Gaziantep AFAD İl Hizmet binasına ait arazide sondaj çalışmalarını Gaziantep İl AFAD Müdürü Sinan ATAKAN, Başbakanlık Afet Ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı İyileştirme Dairesinden Grup Başkanı Ayhan IŞIK, Müdürlüğümüz teknik personelleri ve firma temsilcisi ile birlikte 22.06.2018 tarihinde yerinde incelemelerde bulundu.
[Devamı]
TANDIR MAHALLESİNDE MUHTEMEL HEYELAN AFETİ RİSKİ NEDENİYLE YENİ YERLEŞİM YERİNDE YAPILAN AFET KONUTLARININ İNCELEMESİ 20 Haziran 2018
foto
İlimiz İslahiye İlçesi Tandır Mahallesi’nde muhtemel heyelan afeti riskine karşı nakline karar verilen 8 konut ile 6 ahır için E.Y.Y. (Evini Yapana Yardım) metoduyla yeni yerleşim yerinde yapılan afet konutlarının inşaat çalışmalarını Gaziantep İl AFAD Müdürü Sinan ATAKAN, teknik personellerle birlikte 19.06.2018 tarihinde yerinde incelemede bulunarak yetkililerden inşaatın son durumu hakkında bilgi aldı.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1011121314