İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
GAZİANTEP
Gaziantep Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

SAĞLIK BİLİMLERİ ÖĞRENCİLERİNE KBRN EKİPMANLARI TANITILDI 19 Nisan 2018
foto
Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek Okulu Paramedik öğrencilerine KBRN ekipmanları tanıtıldı. 18.04.2018 tarihinde İl Müdürümüz Sn. Sinan ATAKAN ve KBRN ekiplerimiz Sağlık Bilimleri Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine KBRN olayları karşısında hangi malzemenin nasıl kullanıldığını uygulamalı olarak anlatarak öğrencilere KBRN kıyafetleri ve maskeleri hakkında bilgiler verdiler.
[Devamı]
KORE BÜYÜKELÇİLİK HEYETİ İSLAHİYE’DE 13 Nisan 2018
foto
Kore Büyükelçilik Başkatibi Jongwoo HA, Kore Barış İşleri Enstitüsü Baş Araştırmacı Jaekyu LEE ve Araştırmacı Kum Sup CHO’dan oluşan heyet 12/04/2018 tarihinde saat 14:20’de ​ İslahiye 1 no’lu geçici barınma merkezimizi ziyaret etti.
[Devamı]
GAZİANTEP POLİS MESLEK YÜKSEKOKULU ÖĞRENCİLERİNE KBRN EĞİTİM VERİLDİ 11 Nisan 2018
foto
11.04.2018 tarihinde Gaziantep Polis Meslek Yüksek Okulu’ndaki öğrencilere KRBN Farkındalık Eğitimi verildi. Gaziantep İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde görevli personeller tarafından verilen eğitim Polis Meslek Yüksekokulu toplantı salonunda gerçekleştirildi. Eğitime katılan okul idaresi ve kursiyerler yapılan eğitimden dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.
[Devamı]
GAZİANTEP’TEKİ PATLAMA 06 Nisan 2018
foto
06.04.2018 tarihinde Gaziantep’te Tekstilkent Mahellesinde bir hurdacıda oksijen tüpü kaçağından kaynaklanan patlamada 1 kişi hayatını kaybetti, bir işçi yaralandı. 122 Acil Çarı Merkezimize ulaşan ihbar üzerine arama kurtarma ekiplerimiz hızlı bir şekilde olay yerine intikal etmişlerdir. Yapılacak herhangi bir müdahalenin bulunmaması üzerine ekiplerimiz görev yerlerine dönmüşlerdir.
[Devamı]
‘GAZİANTEP AFETE HAZIRLANIYOR’ 02 Nisan 2018
foto
02.04.2018 tarihinde Gaziantep İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüzde görevli personeller, Abdullah Kepkep İlköğretim Okulunda öğrencilere afet öncesinde ve afet anında neler yapmaları gerektiğini anlattı. Gaziantep Kent Konseyi Afet ve Kriz Çalışma Grubu tarafından hazırlanan “Gaziantep Afete Hazırlanıyor” konulu konferans Abdullah Kepkep İlköğretim okulu konferans salonunda gerçekleştirildi.
[Devamı]
ARAMA KURTARMA YARDIMLAŞMA VE İŞ BİRLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI 28 Mart 2018
foto
28.03.2018 tarihinde Gaziantep İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü toplantı salonunda Gaziantep İlinde bulunan Arama ve Kurtarma Ekipleri ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı İtfaiye Daire Başkanlığı (İTFAİYE), Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) ve AKUT’un katılımıyla Arama Kurtarma, Yardımlaşma ve İşbirliği Toplantısı İl Müdürümüz Sn. Sinan ATAKAN’ın da katılımıyla gerçekleştirildi.
[Devamı]
SARIKAYA KÖYÜNDE YAPIMI DEVAM EDEN AFET KONUTLARINDA İNCELEME 23 Mart 2018
foto
İlimiz Şahinbey İlçesi Sarıkaya Mahallesinde muhtemel kaya düşmesi afeti riskine karşı nakline karar verilen 28 hak sahibine ait olan 28 konut, 27 ahır ve 1 iş yeri için yeni yerleşim yerinde E.Y.Y. (Evini Yapana Yardım) metoduyla yapımı devam eden afet konutlarının inşaat çalışmalarını Gaziantep İl AFAD Müdürü Sn. Sinan ATAKAN, Valiliğimiz (İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü) teknik personelleri eşliğinde 22.03.2018 tarihinde yerinde incelemede bulundu.
[Devamı]
PAKİSTANLİ İŞ ADAMLARINDAN ZİYARET 23 Mart 2018
foto
Pakistan merkezli Muslim Hands isimli yardım kuruluşunu temsil eden işadamlarından oluşan bir heyet Nizip-1 ve Nizip-2 geçici barınma merkezinde bulunan Suriyeli misafirlere yardım amaçlı gerçekleştirdikleri ziyarette Suriyeli misafirler ile yakından ilgilendi. Ayrıca dul ve yetim aileleri ziyaret eden heyet kamptan ayrıldı.
[Devamı]
AVRUPADAKİ TÜRK GENÇLERİDEN SURİYELİ MİSAFİRLERE ZİYARET 23 Mart 2018
foto
Almanya’da Kurulu bulunan US Akademisyenler Platformunu temsil eden 40 kişilik bir öğrenci heyeti 21 Mart 2018 tarihinde Nizip-1 ve Nizip-2 geçici barınma merkezini ziyaret etti. Genç akademisyenler ve mezun olmak üzere olan öğrencilerden oluşan heyet, Türkiye’nin insani yardımları hakkında bilgi sahibi olmak amacıyla gerçekleştirdikleri ziyarette geçici barınma merkezimiz ve Suriyelilere yapılan yardımlar hakkında bilgilendirildi.
[Devamı]
SUUDİ ARABİSTAN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ NİZİP’TE 23 Mart 2018
foto
Suudi Arabistan Ankara Büyükelçisi ve beraberindeki heyet 06.02.2018 tarihinde İlimizde Bulunan Nizip-1 ve Nizip-2 geçici barınma merkezlerini ziyaret etti. Geçici barınma merkezlerine yapılan ziyarette ülkemizin Suriyeli misafirlere için hazırladığı geçici barınma merkezindeki yaşam koşulları ve sunulan imkânlar ve yapılan yardımlar hakkında bilgilendirildi.
[Devamı]
Sayfalar: 1234567891011