İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
GAZİANTEP
Gaziantep Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

İSLAHİYE İLÇESİ TANDIR MAHALLESİNDE YAPILACAK AFET KONUTLARININ ARSA KURA ÇEKİMLERİ 12 Ocak 2018
foto
İlimiz İslâhiye İlçesi Tandır mahallesinde muhtemel heyelan afeti riskine karşı nakline karar verilen 8 konut ile 6 ahır için E.Y.Y. (Evini Yapana Yardım) metoduyla yapılacak afet konutlarının arsa kuraları 11.01.2018 tarihinde İslâhiye ilçesindeki 2.noter huzurunda Kura Çekim Komisyonu tarafından gerçekleşmiştir. Söz konusu yapılacak konutlarının 2018 Mart ayında inşaatlarına başlanması planlamaktadır.
[Devamı]
ARAMA KURTARMADA ve İNSANİ YARDIMDA İŞ BİRLİĞİ İÇİNDEKİ KURUMLAR İLK TATBİKATINI YAPTI 08 Ocak 2018
foto
Gaziantep İlimizde arama ve kurtarmada işbirliği içinde olan kurum ve kuruluşlar ilk tatbikatını 06.01.2018 tarihinde Köklüce Köyü Kırkgöz mevkinde gerçekleştirdi. Gaziantep İlimizde Afet ve Acil Durumlarında, yapılacak olan çalışmaların daha etkin, düzenli, sistemli ve koordine içerisinde yürütülebilmesi amacıyla AFAD İl Müdürlümüz koordinasyonunda gerçekleştirilen tatbikata AFAD Ekiplerimiz, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye arama kurtarma ekibi (İTFAİYE), İl Sağlık Müdürlüğü Ulusal Medical Arama Kurtarma Ekibi (UMKE), Gaziantep 112 acil sağlık ekibi, Gaziantep Arama Kurtarma Derneği (AKUT), Şahinbey Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (ŞAHKUT) Zirve Dağcılık ekibi, TRAC ( Türkiye Radyo Amatörlereleri Derneği Gaziantep Şubesi) ve Gaziantep Dağcılık Federasyonu üyelerinin katılımıyla ...
[Devamı]
KOMUTANLARDAN KURUMUMUZA ZİYARET 05 Ocak 2018
foto
Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Sn. Ali EKİYOR ve Tugay Komutan Yardımcısı Kıdemli Albay Sn. Alpaslan KILIÇ 05.01.2018 tarihinde kurumumuza nezaket ziyaretinde bulundular.
[Devamı]
NİZİP GEÇİCİ BARINMA MERKEZİNDE 'SİYER-İ NEBİ' YARIŞMASININ ÖDÜLLERİ VERİLDİ 25 Aralık 2017
foto
Suriyeli misafirlerin barındığı Nizip geçici barınma merkezinde düzenlenen 'Siyer-i Nebi' yarışmasında dereceye girenlere ödülleri düzenlenen törenle verildi. Nizip Çadırkentinde düzenlenen yarışmanın ödül törenine; Nizip Kaymakamı Sn. Kemal ŞAHİN, AFAD İl Müdürü Sn. Sinan ATAKAN, ilçe Müftüsü Sn. Osman ŞEKERCİ, yarışmaya katılan öğrencilerin aileleri katıldı.
[Devamı]
ARAMA KURTARMADA ve İNSANİ YARDIMDA İŞ BİRLİĞİ KONULU TOPLANTI MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE YAPILDI 20 Aralık 2017
foto
GAZİANTEP İlimizde Afet ve Acil Durumlarında, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün müdahale gücünün artırılması ve yapılacak olan çalışmaların daha etkin, düzenli, sistemli ve koordine içerisinde yürütülebilmesi amacıyla Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye arama kurtarma ekibi (İTFAİYE), İl Sağlık Müdürlüğü Ulusal Medical Arama Kurtarma Ekibi (UMKE), Gaziantep 112 acil sağlık ekibi, Gaziantep Arama Kurtarna Derneği (AKUT), Şahinbey Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (ŞAHKUT) ve Şehitkamil Belediyesi Sivil Savunma Uzmanının katılımıyla gerçekleştirilen toplantı 20.12.2017 tarihinde AFAD İl Müdürlüğü’nde yapıldı.
[Devamı]
TANDIR MAHALLESİNDE MUHTEMEL HEYELAN AFETİ RİSKİ NEDENİYLE AFET KONUTU YAPILACAK YENİ YERLEŞİM YERİNDE İNCELEME 14 Aralık 2017
foto
İlimiz İslahiye İlçesi Tandır mahallesinde muhtemel heyelan afeti riskine karşı nakline karar verilen 8 konut ile 6 ahır için E.Y.Y. (Evini Yapana Yardım) metoduyla yapılacak afet konutları için yeni yerleşim yerinde Gaziantep İl AFAD Müdürü Sinan ATAKAN, İyileştirme Şube Müdürü ilhan KESER, Harita Mühendisi Ufuk SÖNMEZ, İslahiye Mal Müdürü, İslahiye Belediyesi Mühendisi ve Tandır Mahalle Muhtarı eşliğinde 14.12.2017 tarihinde yerinde incelemede bulundu.
[Devamı]
HOLLANDA BELEDİYELER BİRLİĞİ’NDEN KURUMUMUZA ZİYARET 29 Kasım 2017
foto
Hollanda Belediyeler Birliği ve AFAD Başkanlık mühendislerimizden oluşan bir heyet 29.11.2017 tarihinde kurumumuzu ziyaret etti.
[Devamı]
YENİ ÇİFTİMİZE MUTLULUKLAR DİLERİZ 21 Kasım 2017
foto
Rukiye NİF ve Mahmut ABBAS İsimli Suriyeli misafirlerimiz 20.11.2017 tarihinde Nizip Konteynerkentteki düğün töreni ile Dünya evine girdiler. Törene İl Müdürümüz Sn. Sinan ATAKAN da katılarak yeni çiftimize mutluluklar diledi.
[Devamı]
GAZİANTEP İL JANDARMA KOMUTANI VE İL EMNİYET MÜDÜRÜ'NDEN KURUMUMUZA ZİYARET 16 Kasım 2017
foto
16.11.2017 tarihinde Gaziantep İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Sn. Halil UYSAL ve Gaziantep İl Emniyet Müdürü Sn. Faruk KARADUMAN kurumumuza nezaket ziyaretinde bulundular.
[Devamı]
OĞUZELİ KAYMAKAMI SN. RIZVAN EROĞLU'NDAN KURUMUMUZA ZİYARET 14 Kasım 2017
foto
14.11.2017 tarihinde Oğuzeli Kaymakamı Sn. Rızvan EROĞLU kurumumuza nezaket ziyaretinde bulunmuştur.
[Devamı]
Sayfalar: 12345678910