İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
GAZİANTEP
Gaziantep Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

KURUMUMUZDA BAYRAMLAŞMA PROĞRAMI 13 Haziran 2018
foto
Ramazan Bayramının yaklaşması münasebeti ile 13.06.2017 Çarşamba günü İl Müdürlük binamızda bayramlaşma programı düzenlendi. Gerçekleştirilen bayramlaşma töreninde İl Müdürümüz Sn. Sinan ATAKAN, çalışan tüm personele aileleri ile birlikte mutlu bir bayram geçirmeleri dileğinde bulunarak teker teker bayramlaştı.
[Devamı]
FESTİVAL PARK’TA GAZİANTEP HALKI AFETLER KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLDİ 11 Haziran 2018
foto
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Festival Park’ta düzenlenen "Ramazan Etkinlikleri" alanında Gaziantep İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüz, İtfaiye Daire Başkanlığı ve Gaziantep Kent Konseyi Afet ve Kriz Çalışma Grubu ile birlikte “Gaziantep Afete Hazırlanıyor” projesi kapsamında halka afetler konusunda bilgilendirme yapılarak broşürler dağıtıldı.
[Devamı]
İLİMİZDE NİZİP VE KARKAMIŞ İLÇELERİNE BAĞLI KÖYLERDE SEL AFETİ SONUCU MEYDANA GELEN HASARLARIN TESPİT ÇALIŞMALARI YAPILDI 01 Haziran 2018
foto
İlimiz Nizip ve Karkamış İlçelerine bağlı köylerde 31.05.2018 tarihinde sel afeti sonucu meydana gelen hasarların tespiti için Valiliğimiz (İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü) koordinasyonunda; Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünde görevli bulunan teknik personelleri tarafından sel afeti sonucu meydana gelen konut, ahır, tarım ürünleri ve hayvan zararların hasar tespit çalışmaları yapılmıştır.
[Devamı]
İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı 31 Mayıs 2018
foto
"Gaziantep İl Afet Müdahale Planı (TAMP-Gaziantep) 2018 yılı güncellemelerini karara bağlamak ve Kasım ayı içerisinde yapılması planlanan Yerel Düzey Masa başı ve Saha Tatbikatı konularını görüşmek üzere, Vali Yardımcımız Sayın Halil UYUMAZ Başkanlığında İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu 2018 yılı 1. Toplantısı 31.05.2018 tarihinde Gaziantep Valiliği Toplantı Salonunda gerçekleştirilmiştir."
[Devamı]
YAVUZELİ İLÇESİ AŞAĞIHÖCÜKLÜ MAHALLESİNDE YAPILACAK AFET KONUTLARININ ARSA KURA ÇEKİMLERİ YAPILDI 29 Mayıs 2018
foto
İlimiz Yavuzeli ilçesi Aşağıhöcüklü mahallesinde muhtemel kaya düşmesi ve sel baskını afetleri riskine karşı nakline karar verilen 38 konut ile 28 ahır için E.Y.Y. (Evini Yapana Yardım) metoduyla yapılacak afet konutlarının arsa kuraları 28.05.2018 tarihinde Yavuzeli ilçesi noteri huzurunda Aşağıhöcüklü Mahallesi İlkokulu bahçesinde Gaziantep Milletvekilimiz Sayın Mehmet ERDOĞAN, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Osman TOPRAK, Yavuzeli Kaymakamı Murtaza ERSÖZ, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Sinan ATAKAN, Yavuzeli Belediye Başkanı Ali Kemal SAKAROĞLU, GASKİ Genel Müdür Yardımcısı Mehmet KARADAĞ ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Nurettin ZİREK katılımlarıyla arsa kuraları çekilişi yapılmış olup, yapılacak konut projelerin onaylanması ve inşaat yapı ruhsatlarının alınması...
[Devamı]
AFAD BAŞKAN YARDIMCIMIZ’DAN KURUMUMUZA ZİYARET 16 Mayıs 2018
foto
AFAD Başkan Yardımcımız Sn. İsmail PALAKOĞLU, İyileştirme Dairesi Başkanı Sn. Muhammed Mahmud ÖTEGEN ve Müdahale Dairesi Başkanı Sn. Abdulkadir TEZCAN 13.05.2018 tarihinde kurumumuzu ziyaret etmişlerdir. AFAD İl Müdürümüz Sn. Sinan ATAKAN Başkan Yardımcımız ve Daire başkanlarımıza kurumumuzun faaliyetleri hakkında brifing verdiler.
[Devamı]
NİZİPTEKİ SEL OLAYINDAN DOLAYI HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI YAPILDI 15 Mayıs 2018
foto
İlimiz Nizip İlçesinde 09.05.2017 tarihinde meydana gelen sel afeti nedeniyle, ilçe merkezinde meydana gelen hasarların tespiti için Valiliğimiz (İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü) koordinasyonunda; İller Bankası Bölge Müdürlüğü, Karayolları Genel Müdürlüğü, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB), Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve İl Defterdarlığı’nda görevli bulunan teknik personellerden oluşan hasar tespit komisyonu tarafından sel afeti sonucu meydana gelen altyapıdaki zararların hasar tespiti yapılmıştır.
[Devamı]
“GAZİANTEP AFET FARKINDALIĞI VE DUYARLILIĞI SEMPOZYUMU” YAPILDI 10 Mayıs 2018
foto
Gaziantep İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi İşbirliği ile yapılan “Gaziantep Afet Farkındalığı ve Duyarlılığı Sempozyumu” 09.05.2018 tarihinde Hasan Kalyoncu Üniversitesinde yapıldı. Vali Yardımcımız Sn. Halil UYUMAZ’ın yaptığı açılış konuşmasının ardımdan söz alan AFAD Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanı Dr. Murat NURLU, AFAD İl Müdürümüz Sn. Sinan ATAKAN, İTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Miktad KADIOĞLU, H.K.Ü. Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Edibe SÖZEN, H.K.Ü. Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek Okulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Semra ÇELİKLİ, Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik ve Medya Uzmanı Doç. Dr. Selma Koç katılımcıları afet konularında bilgilendirdiler.
[Devamı]
GAZİANTEP OSB’DE GÖÇÜK 02 Mayıs 2018
foto
02.05.2018 tarihinde saat 09:10’da acil çağrı merkezimize gelen ihbarda Gaziantep Organize Sanayi Bölgesinde bir fabrikada göçük olduğu ihbarı alınmıştır. Arama kurtarma ekiplerimiz hızlı bir şekilde olay yerine intikal etmiş olup, farika içerisinde bir duvarın çöktüğünü ve göçük altında kalan bir kişinin olduğunu tespit etmiş ve söz konusu kişi yaralı olarak çıkartılarak sağlık ekiplerine teslim edilmiştir. Fabrika yetkilileri tarafından yapılan sayımda başka eksik personel bulunmadığı anlaşılmış ve ekiplerimiz olay yerinden ayrılmıştır.
[Devamı]
AFAD BAŞKANLIĞI OLARAK AFRİN VE İDLİB BÖLGESİNE YARDIM GÖNDERİYORUZ 30 Nisan 2018
foto
Doğu Guta ve Duma’dan Afrin ve İdlib bölgesine gelen Suriyeli kardeşlerimize AFAD Başkanlığımızın organizasyonunda meyve ve, sebze çocuklara çikolata ve oyuncak gönderiyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   910111213