İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
GAZİANTEP
Gaziantep Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

ESTONYA BAŞBAKANI NİZİP-2 GEÇİCİ BARINMA MERKEZİNDE 16 Ağustos 2017
foto
15.08.2017 Salı günü Estonya Başbakanı Sn. Juri Ratas, beraberindeki heyet ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Fatma ŞAHİN, ülkelerindeki iç karışıklıklardan kaçarak Nizip-2 geçici barınma merkezinde bulunan Suriyeli misafirleri ziyaret etti.
[Devamı]
GAZİANTEP'TE İPLİK FABRİKASINDA YANGIN 16 Ağustos 2017
foto
Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi'nde 14.08.2017 pazartesi günü bir iplik fabrikasının depo olarak kullanılan kısmında yangın ihbarı alan ekiplerimiz tüm personel ve kurtarma araçları ile olay yerine intikal etmiştir. İl Müdürümüz Sn. Sinan ATAKAN öncülüğünde şube müdürü ve tüm arama kurtarma personelleri ile olay yerine intikal edilmesinin ardından Gaziantep AFAD olarak arama kurtarma personellerimiz yangına müdahaleye başlamıştır.
[Devamı]
GÖÇÜK ALTINDA KALAN İŞÇİLER KURTARILDI 11 Ağustos 2017
foto
10.08.2017 tarihinde Gaziantep’te özel bir kolejde meydana gelen göçük sonucu toprak altında kalan Suriyeli iki işçi ekiplerimizin yoğun çalışmaları sonucu olaydan 2 saat sonra çıkarıldı. Gelen ihbar üzerine 2 Suriyeli işçinin göçük altında kaldığı ihbarını alan ekiplerimiz 2 araç ve 10 personel ile İl Müdürümüz Sn. Sinan ATAKAN eşliğinde hızlı bir şekilde olayın yaşandığı Atatürk Mahallesine intikal ettiler. Bir işçi enkazdan yarım saat sonra kurtarılırken diğer işçinin enkazın altında olması üzerine hızlı ve dikkatli çalışmalar sonucu, iş makinelerinin de yardımı ile olaydan 2 saat sonra çıkarılan Suriyeli işçi sağlık ekiplerine teslim edildi.
[Devamı]
ELAZIĞ AFAD İL MÜDÜRÜNDEN KURUMUMUZA ZİYARET 07 Ağustos 2017
foto
07.08.2017 Pazartesi günü Elazığ AFAD İl Müdürü Sn. Hakif ÇERÇİ ve ekibi Kurumumuza nezaket ziyaretinde bulunarak İl Müdürümüz Sn. Sinan ATAKAN’ı makamında ziyaret etti.
[Devamı]
GAZİANTEP AFAD "O KAHRAMAN BENİM " SLOGANIYLA MEYDANLARDA  17 Temmuz 2017
foto
15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerinde kapsamında Gaziantep AFAD tüm personeli ile meydanlardaki yerini aldı. İl Müdürümüz Sn. Sinan ATAKAN öncülüğünde “O Kahraman Benim” sloganı ile AFAD gönüllüsü olmak isteyen binlerce vatandaş bir yandan Demokrasi Meydanında etkinliği coşkuyla kutlarken diğer yandan AFAD gönüllüsü olmak için sıraya girdi.
[Devamı]
İSLAHİYE ÇADIRKENTTE İFTAR 23 Haziran 2017
foto
Ak Parti Gaziantep Milletvekili Sn. Canan Candemir ÇELİK, Ak Parti Gaziantep İl Başkanlığı Sosyal İşler Başkanı Sn. Ayşenur MİRKELAM, Ak Parti İslahiye İlçe Başkanı Sn. İbrahim ERDOĞAN ve Gaziantep AFAD İl Müdürümüz Sn. Sinan ATAKAN 21.06.2017 tarihinde iftar ve Kadir gecesi programında İslahiye çadırkentte Suriyeli misafirler ile bir araya geldi. İftarın ardından misafir olunan ailelere ve çocuklara hediyeler verildi.
[Devamı]
AFAD İL MÜDÜRLÜĞÜNDE BAYRAMLAŞMA 23 Haziran 2017
foto
Ramazan bayramının hafta sonuna gelmesi münasebeti ile 23.06.2017 Cuma günü İl Müdürlük binamızda bayramlaşma töreni düzenlendi. İl Müdürümüz Sn. Sinan ATAKAN gerçekleştirilen bayramlaşma töreninde, tüm personel ile tek tek bayramlaşarak aileleri ile birlikte mutlu bir bayram geçirmeleri dileğinde bulundu. Beraberlik ve dayanışma duygularıyla bir araya gelen AFAD çalışanları, Ramazan Bayramının hissettirdiği manevi güzellikleri paylaştılar.
[Devamı]
İL MÜDÜRÜMÜZ SURİYELİ MİSAFİRLER İLE İFTAR YAPTI 20 Haziran 2017
foto
İl Müdürümüz Sn. Sinan ATAKAN Nizip-1 ve Nizip-2 geçici barınma merkezlerinde Suriyeli misafirler ile iftar yaptı. Nizip-2 Geçici barınma merkezi içinde bulunan bir aileye misafir olan ATAKAN iftar yaptıktan sonra Suriyeli misafirler ile sohbet ettiler. ATAKAN bir başka iftarda ise Nizip-1 çadırkentte bulunan babaları olmayan yetim çocuklar ile bir araya gelerek iftar yaptı.
[Devamı]
İL MÜDÜRÜMÜZDEN ŞEHİT AİLELERİNE ZİYARET 20 Haziran 2017
foto
AFAD İl Müdürümüz Sn. Sinan ATAKAN ve AFAD personelleri vatani görevini yaparken şehit olan şehit ailelerini ziyaret etti. Şehit ailelerine hediyeler götüren ATAKAN ile bir süre sohbet ettikten sonra şehitlerimizin ruhlarına fatiha okuyarak ailelere veda etti.
[Devamı]
Sayfalar: 12345678