İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
GAZİANTEP
Gaziantep Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

13 EKİM ULUSLARARASI AFETLERİN AZALTILMASI GÜNÜ 13 Ekim 2017
foto
Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü risk azaltma ve risk farkındalığı küresel kültürünü destekleme yöntemi olarak, afet önleme, zarar azaltma ve hazırlığı içermektedir ve ilk kez 1989 yılında, BM Genel Kurulu’nun çağrısı ile bu özel gün başlatılmıştır. Daha sonra BM Genel Kurulu’nun kararı ile 2009’dan bu yana her yılın 13 Ekim günü olarak tayin edilmiştir.
[Devamı]
SARIKAYA KÖYÜNDE İNCELEMELER YAPILDI 27 Eylül 2017
foto
Şahinbey İlçesi Sarıkaya Mahallesinde muhtemel kaya düşmesi afeti riskine karşı, Evini Yapana Yardım metoduyla yapımı devam eden afet konutlarının inşaat çalışmalarını Gaziantep İl AFAD Müdürü Sn. Sinan ATAKAN ve Valiliğimiz teknik personelleri eşliğinde 26.09.2017 tarihinde yerinde incelemede bulundu.
[Devamı]
İL MÜDÜRÜMÜZDEN NİZİP GEÇİCİ BARINMA MERKEZLERİNE ZİYARET 27 Eylül 2017
foto
Gaziantep AFAD İl Müdürümüz Sn. Sinan ATAKAN 26.09.2017 tarihinde Nizip’te bulunan geçici barınma merkezlerini ziyaret etti. Gaziantep Milletvekilimiz merhum Abdulkadir YÜKSEL cenazesine katıldıktan sonra Nizip’e geçen ATAKAN, geçici barınma merkezlerinde bulunan Suriyeli vatandaşları ziyaret etti. Aile ziyaretleri sırasında yeni doğmuş bebeği olan aileye misafir olarak hediyeler veren ATAKAN aileye hayırlı olsun dileklerinde bulundu.
[Devamı]
SARIKAYA KÖYÜNDE YAPIMI DEVAM EDEN AFET KONUTLARINDA İNCELEMESi 08 Eylül 2017
foto
İlimiz Şahinbey İlçesi Sarıkaya Mahallesinde muhtemel kaya düşmesi afeti riskine karşı, nakline karar verilen 27 konut için yeni yerleşim yerinde E.Y.Y. (Evini Yapana Yardım) metoduyla yapımı devam eden afet konutlarının inşaat çalışmalarını Gaziantep İl AFAD Müdürü Sn. Sinan ATAKAN, Valiliğimiz (İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü) teknik personelleri eşliğinde 07.09.2017 tarihinde yerinde incelemede bulundu.
[Devamı]
ESTONYA BAŞBAKANI NİZİP-2 GEÇİCİ BARINMA MERKEZİNDE 16 Ağustos 2017
foto
15.08.2017 Salı günü Estonya Başbakanı Sn. Juri Ratas, beraberindeki heyet ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Fatma ŞAHİN, ülkelerindeki iç karışıklıklardan kaçarak Nizip-2 geçici barınma merkezinde bulunan Suriyeli misafirleri ziyaret etti.
[Devamı]
GAZİANTEP'TE İPLİK FABRİKASINDA YANGIN 16 Ağustos 2017
foto
Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi'nde 14.08.2017 pazartesi günü bir iplik fabrikasının depo olarak kullanılan kısmında yangın ihbarı alan ekiplerimiz tüm personel ve kurtarma araçları ile olay yerine intikal etmiştir. İl Müdürümüz Sn. Sinan ATAKAN öncülüğünde şube müdürü ve tüm arama kurtarma personelleri ile olay yerine intikal edilmesinin ardından Gaziantep AFAD olarak arama kurtarma personellerimiz yangına müdahaleye başlamıştır.
[Devamı]
GÖÇÜK ALTINDA KALAN İŞÇİLER KURTARILDI 11 Ağustos 2017
foto
10.08.2017 tarihinde Gaziantep’te özel bir kolejde meydana gelen göçük sonucu toprak altında kalan Suriyeli iki işçi ekiplerimizin yoğun çalışmaları sonucu olaydan 2 saat sonra çıkarıldı. Gelen ihbar üzerine 2 Suriyeli işçinin göçük altında kaldığı ihbarını alan ekiplerimiz 2 araç ve 10 personel ile İl Müdürümüz Sn. Sinan ATAKAN eşliğinde hızlı bir şekilde olayın yaşandığı Atatürk Mahallesine intikal ettiler. Bir işçi enkazdan yarım saat sonra kurtarılırken diğer işçinin enkazın altında olması üzerine hızlı ve dikkatli çalışmalar sonucu, iş makinelerinin de yardımı ile olaydan 2 saat sonra çıkarılan Suriyeli işçi sağlık ekiplerine teslim edildi.
[Devamı]
ELAZIĞ AFAD İL MÜDÜRÜNDEN KURUMUMUZA ZİYARET 07 Ağustos 2017
foto
07.08.2017 Pazartesi günü Elazığ AFAD İl Müdürü Sn. Hakif ÇERÇİ ve ekibi Kurumumuza nezaket ziyaretinde bulunarak İl Müdürümüz Sn. Sinan ATAKAN’ı makamında ziyaret etti.
[Devamı]
GAZİANTEP AFAD "O KAHRAMAN BENİM " SLOGANIYLA MEYDANLARDA  17 Temmuz 2017
foto
15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerinde kapsamında Gaziantep AFAD tüm personeli ile meydanlardaki yerini aldı. İl Müdürümüz Sn. Sinan ATAKAN öncülüğünde “O Kahraman Benim” sloganı ile AFAD gönüllüsü olmak isteyen binlerce vatandaş bir yandan Demokrasi Meydanında etkinliği coşkuyla kutlarken diğer yandan AFAD gönüllüsü olmak için sıraya girdi.
[Devamı]
Sayfalar: 12345678