İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
GAZİANTEP
Gaziantep Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

İl Müdürü

1966 yılı Gaziantep doğumlu olup İktisat Fakültesi mezunudur. 1990 yılında o zaman Gaziantep’in ilçesi konumunda olan Kilis’te sivil savunma memuru olarak göreve başlamış olup, daha sonra naklen Şahinbey Kaymakamlığı emrine gelmiş ve 1996 yılında İlçe Sivil Savunma Müdürü olarak atanmıştır.

2009 yılına kadar Şahinbey İlçesi Sivil Savunma Müdürü olarak görev yapan Sinan ATAKAN bu süre zarfında müteakip defalar Kaymakam vekilliği, 10 yıl boyunca Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Başkanlığı, yine 10 yıl boyunca 3091 Sayılı taşınmaz mal zilyetliğine yapılan tecavüz ve müdahalenin önlenmesi hususunda muhakkiklik, 4483 Sayılı yasa gereği muhakkiklik, Özel Öğrenci Yurtlarını Denetleme Komisyon Başkanı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdürlüğü görevini de beraberinde yürütmüştür.

2009 yılında AFAD teşkilatının kurulması ile Gaziantep’in İl AFAD Müdürlüğü’nün Kurucu Müdürü olarak atanmıştır. 2014 yılı Şubat ayı ve 2016 yılı Kasım ayları arasında araştırmacı kadrosunda bulunmuş ve 2016 yılı 31 Ekim’de İl Afet ve Acil Durum Müdürü olarak asaleten atanan Sinan ATAKAN evli ve 3 çocuk babasıdır.