İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
GAZİANTEP
Gaziantep Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

GAZİANTEP'TE İPLİK FABRİKASINDA YANGIN 16 Ağustos 2017

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi'nde 14.08.2017 pazartesi günü bir iplik fabrikasının depo olarak kullanılan kısmında yangın ihbarı alan ekiplerimiz tüm personel ve kurtarma araçları ile olay yerine intikal etmiştir.

 İl Müdürümüz Sn. Sinan ATAKAN öncülüğünde şube müdürü ve tüm arama kurtarma personelleri ile olay yerine intikal edilmesinin ardından Gaziantep AFAD olarak arama kurtarma personellerimiz yangına müdahaleye başlamıştır.

Söndürme çalışmaları devam ederken yangının çevredeki evlere sıçramaması için yoğun çaba sarf edilmiştir. Saatler sonra söndürülen yangında soğutma çabaları ile birlikte fabrika patronunun enkazda olduğu bilgisi üzerine arama ve kurtarma çalışmaları halen devam etmektedir.

 

 

 

 

 

 

ESTONYA BAŞBAKANI

NİZİP-2 GEÇİCİ BARINMA MERKEZİNDE

 

15.08.20178 Salı günü Estonya Başbakanı Sn. Juri Ratas, beraberindeki heyet ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Fatma ŞAHİN,  ülkelerindeki iç karışıklıklardan kaçarak Nizip-2 geçici barınma merkezinde bulunan Suriyeli misafirleri ziyaret etti.

Öğle saatlerinde Nizip-2 geçici barınma merkezine gelen RATAS ve beraberindeki heyeti karşılayan İl müdürümüz Sn. Sinan ATAKAN, geçici barınma merkezi hakkında Estonya Başbakanı ve heyetine kısa bir brifing verdi. Suriyeli çocukların eğitim gördüğü okullar bölgesini, ana sınıfını dolaşan RATAS, geçici barınma merkezindeki sosyal tesisleri ve Suriyeli misafirlerin yaşam alanları gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Estonya Başbakanı ve beraberindeki heyet geçici barınma merkezindeki bir Suriyeli aileyi ziyaret ederek bir süre sohbet etti.