İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
GAZİANTEP
Gaziantep Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

GAZİANTEP AFAD SAMSAT’TA GÖREV BAŞINDA 06 Mart 2017

02.03.2017 tarihinde Adıyaman’ın Samsat ilçesinde meydana gelen 5,5 büyüklüğündeki depremin ardından vakit kaybetmeden deprem bölgesine intikal eden AFAD İl Müdürümüz Sn. Sinan ATAKAN önderliğinde 2 kurtarma aracı ve 12 kişilik ekip ile deprem bölgesindeki çalışmalara başladı. İl Müdürümüz ATAKAN AFAD ekiplerimizin faaliyetlerini yerinde inceledi.

İl Müdürümüz Sn. Sinan ATAKAN depremzede vatandaşları ziyaret ederek gezmiş olsun dileklerinde bulundu. Depremzede vatandaşlarımızın her türlü ihtiyaçlarını karşılanması ve yapılabilecek yardımlar için bölgede hazır bulunan AFAD ekipleri geceyi dışarıda geçiren vatandaşlar için Samsat merkez ve 16 köyünde toplam 2000 civarında çadır kurarak, vatandaşlara yatak ve battaniye yardımında bulundu.

Ayrıca İl Müdürlüğümüz tarafından Samsat ve köylerinde cami ve derslik amaçlı kullanılmak üzere toplam 50 adet 112m²’lik çadır gönderildi. Yine İlimiz AFAD koordinasyon tırı Samsat Kaymakamlığı bahçesine konuşlandırılarak bölgedeki afetin koordinasyonu buradan yapılmaya başlandı.

İl Müdürümüz, AFAD Başkanımız önderliğinde deprem bölgesine intikal eden diğer il müdürleri ile koordinasyonu sağlama çalışmalarına katıldı. Ayrıca merkez ve köylerdeki çalışmalar il müdürümüz tarafından yerinde incelendi.